Technik kvality
Termíny
3.2.—4.2.2025
19.2.—21.2.2025
19.3.—21.3.2025 kapacita 20 osob, volno 8 osob
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Věra Komrsová
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
Petr Šabata
24.3.—25.3.2025
14.4.—16.4.2025
12.5.—14.5.2025 kapacita 18 osob, volno 16 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
28.4.—29.4.2025
26.5.—28.5.2025
9.6.—11.6.2025 kapacita 18 osob, volno 18 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
26.5.—27.5.2025
25.6.—27.6.2025
7.7.—9.7.2025 kapacita 18 osob, volno 17 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
22.9.—23.9.2025
13.10.—15.10.2025
3.11.—5.11.2025 kapacita 18 osob, volno 18 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
29.9.—30.9.2025
20.10.—22.10.2025
3.11.—5.11.2025 kapacita 18 osob, volno 18 osob
Petr Šabata
Ing. Ondřej Hykš
Ing. Jan Matuský
Ing. Pavel Korčák
Ing. Petr Netolický, Ph.D.
6.10.—7.10.2025
29.10.—31.10.2025
19.11.—21.11.2025 kapacita 18 osob, volno 18 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
20.10.—21.10.2025
12.11.—14.11.2025
1.12.—3.12.2025 kapacita 18 osob, volno 18 osob
Ing. Elena Stibůrková
Ing. Alena Plášková, CSc.
Ing. Jan Matuský
Ing. Stanislav Křeček
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
Cíle a přínosy
Cílem kurzu je seznámit účastníky se základy systému managementu kvality (QMS): správný přístup k tvorbě QMS podle norem řady ISO 9000, praktické využití 7 jednoduchých nástrojů kvality, znalost statistických metod a základů metrologie. Úspěšný absolvent kurzu má možnost se přihlásit k certifikační zkoušce Technik kvality.
Kurz je určen pracovníkům středního managementu, především z oblasti řízení kvality a výroby (technolog, mistr a další).
Obsah
- 1. modul
- Úvod do kvality
- Management procesů
- Systém managementu kvality
- Audity v systému managementu
- Interní audit
- 2. modul
- Lidský činitel v systému kvality
- Úloha vedení
- Ekonomické přínosy kvality
- Sedm jednoduchých nástrojů pro zlepšování kvality
- 3. modul
- Základy statistiky
- Způsobilost procesu
- Statistická regulace procesu
- Statistická přejímka
- Navrhování experimentu
- 4. modul
- Metrologie, měření
- Monitorování a analýza systému měření
- Management rizik
- FMEA
- Řízení kvality realizačních procesů
Kurz může sloužit k prokázání kvalifikace interního auditora pro zkoušku IATF.
Ing. Bohumil Čipera
Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, obor mechanizace zemědělství. Několik let pracoval jako zmocněnec pro kvalitu či vedoucí projektů zabezpečování kvality. Od roku 1996 jako OSVČ působí v oblastech kvality. Je certifikačním auditorem IATF 16949. V ČSJ působí dlouhodobě na pozici lektora a garanta kurzů.
V oblasti kvality se pohybuje od roku 1983, z toho 16 let ve výrobní organizaci v pozicích různých technickohospodářských funkcí až po člena vrcholového vedení odpovědného za kvalitu a systémy managementu. Od roku 1999 se jako OSVČ věnuje poradenské, konzultační, lektorské a auditorské činnosti v oblastech systémů managementu kvality, environmentu a BOZP. Je držitelkou řady tuzemských i mezinárodních certifikátů zaměřených na oblasti ve kterých působí. V roce 2014 získala profesní kvalifikaci Lektor dalšího vzdělávání s autorizací MŠMT. Je schváleným lektorem německé organizace pro kvalitu VDA QMC. Úzce spolupracuje s ČSJ jako lektor, tvůrce odborných textů, korektor odborných publikací, zkoušející, posuzovatel a hodnotitel soutěží vyhlašovaných ČSJ. Je certifikačním auditorem III. nezávislou stranou. Od roku 2016 je předsedkyní ČSJ a členkou Předsednictva Rady kvality ČR a Rady kvality ČR.
Ing. Alena Plášková, CSc.
Vystudovala VŠE obor Ekonomika vnitřního obchodu. Do roku 2019 působila jako pedagog VŠE. Byla spoluautorkou první vedlejší specializace Manažer kvality a průkopnice prvního akreditovaného předmětu Společenská odpovědnost organizací na vysokých školách v ČR. Od roku 1991 je členkou České společnosti pro jakost jako lektorka kurzů zaměřených na kvalitu a společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Je držitelkou Ceny Anežky Žaludové za celoživotní přínos k rozvoji a aplikaci managementu kvality v ČR a první v ČR držitelkou Ceny GURU za přínos a rozvoj managementu společenské odpovědnosti v ČR. V letech 2001-2007 vykonávala funkci předsedkyně. Byla jmenována čestnou předsedkyní ČSJ a jako OSVČ dále působí jako lektorka.
Ing. Pavel Řezníček, CSc.
Vystudoval VŠCHT Praha, katedru chemické technologie kovů. Po ukončení studia pracoval do konce devadesátých let ve SVÚM Praha v oboru kovových materiálů, technologie, normalizace, vzdělávání a poradenství. Koncem 80 let obhájil kandidátskou práci v oboru fyzikální metalurgie a mezní stavy materiálu a získal hodnost kandidáta technických věd. Po ukončení zaměstnání ve SVÚM Praha absolvoval jako OSVČ studijní pobyt v SRN zaměřený na management kvality, spojený se školením „Manažer kvality“, které v roce 1992 úspěšně ukončil zkouškou. Po návratu pracoval jako samostatný poradce pro rozvoj kvality v průmyslových podnicích v rámci programu PHARE-UNDP. Během třicetiletého lektorského působení v ČSJ zpracoval podklady pro řadu vzdělávacích aktivit (např. první kurzy Manažer kvality), které realizoval v rámci školení v ČSJ a nebo v českých podnicích. Dále se podílel na přípravě a řadě školení založených na materiálech VDA QMC (např. VDA 6.3).
Ing. Jan Matuský
Vystudoval VŠ s oborovým zaměřením na konstrukci strojů a pružných výrobních systémů. Pracoval jako konstruktér vývoje CNC obráběcích strojů a přípravků v ZPS Zlín. Působil jako odborný asistent FS TU v Liberci na katedře obrábění a montáže kde byl také členem Akademického senátu FS TUL. Pracoval jako poradce a konzultant průmyslového inženýrství v IPI Liberec. Zabýval se vedením řešitelů diplomových prací a také řešitelů závěrečných prací k personální certifikaci manažera kvality QM. Ve výrobních organizacích vedl týmy při zavádění systémů řízení, štíhlé výroby, projektů pro plánování kvality nových projektů, projektů zlepšování Six Sigma a rozvoje dodavatelů. Ve svém profesním životě zastával funkci člena Vědecké rady ČMI, byl vedoucím Odborné skupiny metrologie při ČSJ, auditorem QMS, TE speciálních technologií a auditorem procesu podle VDA 6.3, posuzovatelem COSM ČIA a je členem Dozorčí rady ČSJ. Lektorem ČSJ je od roku 1995.
Ing. Stanislav Křeček
Vystudoval fakultu elektrotechnickou ČVUT. Začínal s kvalitou jako pracovník podnikové zkušebny, pak zastával funkci vedoucího útvaru řízení jakosti podniku v elektrotechnickém oboru s dodávkami do automobilového průmyslu. S ČSJ spolupracuje od roku 1995, postupně jako lektor kursů QT a QM, zpracovatel a lektor několika vlastních kursů, dále pak jako lektor licenčních kursů VDA-QMC a překladatel publikací VDA-QMC i podkladů pro kursy VDA-QMC. V současné době je členem předsednictva ČSJ.
Ing. Pavel Korčák
Vystudoval ČVUT FEL technickou kybernetiku, obor Metrologie a zkušebnictví. Certifikovaného manažera kvality absolvoval v roce 1994 a následně v roce 1997 auditora třetí stranou. V oblasti kvality působí od roku 1992 jako auditor, konzultant, školitel a pracovník akreditovaných laboratoří a certifikačních orgánů.
Petr Šabata
Vystudoval střední strojírenskou školu v Plzni. V 90. letech pracoval jako konstruktér zápustkového kování ve ŠKODA Plzeň, následně jako technik a manažer kvality ve firmě dodávající lisované kovové díly pro automobilový průmysl. Od roku 2001 pracuje jako OSVČ v oblasti řízení kvality v automobilovém průmyslu.
Jako lektor ČSJ působí od roku 2012 především v licenčních kurzech VDA QMC.
Ing. Ondřej Hykš
Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze s vedlejší specializací Manažer kvality, environmentu a bezpečnosti. V oblasti managementu kvality pracuje nepřetržitě od roku 2007. Aktuálně působí jako lektor, certifikační auditor a poradce. Zaměřuje se zejména na implementaci požadavků ISO 9001, auditování a statistické metody.
prof. Dr. Ing Pavel Němeček
Vystudoval konstrukci automobilů a pracoval jako zkušební technik nákladních automobilů. Následně odešel do akademické sféry, kde se zabývá výukou v oblasti konstrukce vozidel. Jako lektor ČSJ působí od roku 1999 v kurzech zaměřených na metrologii, analýzu systémů měření, produktivní údržbu strojů a statistické metody zaměřené na zpracování výsledků měření.
Věra Komrsová
Vystudovala střední chemickou školu v Praze. V 90 letech pracovala jako vedoucí laboratoře, následně jako představitel managementu ve firmě Sukno Humpolec. Od roku 2000 pracuje jako OSVČ v oblasti managementu kvality, managementu kvality v automobilovém průmyslu, environmentálním managementu. Jako lektor ČSJ působí od roku 2000 především v základních kurzech systémů managementu a interních auditorů.
Ing. Petr Netolický, Ph.D.
Vystudoval Západočeskou univerzitu v Plzni, obor Komerční elektrotechnika, při studiu absolvoval certifikátové programy Zabezpečování jakosti a Metrologie a diagnostika elektrických zařízení. V oblasti managementu kvality působí nepřetržitě od roku 2004, pracoval na různých pozicích v oblasti kvality v automobilovém průmyslu i mimo něj, např. ve vývoji nových výrobků, metodik vývojového procesu, moderátor FMEA, interní auditor nebo manažer kvality. Aktuálně se zabývá otázkami managementu kvality ve vysokoškolském prostředí. Pro Českou společnost pro jakost pracuje jako lektor kurzu Plánování a prokazování kvality (APQP a PPAP).
Ing. Stanislava Rašková
Vystudovala SPŠ strojní a od roku 1972 pracovala v oboru tváření kovů za tepla. Získala dlouhodobou praxi jak v oboru všeobecného strojírenství, tak i automobilového průmyslu. V průběhu praxe doplnila znalosti dokončeným studiem VUT Brno, později BBS Brno a UO Brno, kdy získala znalosti o řízení firem a prohloubila své technologické znalosti vlastností ocelí. V oboru kvality dokončila v roce 1998 kurz QM a QA. Poznatky požadavků na metody související se řízením kvality uplatnila ve své praxi. Od roku 2008 předává své zkušenosti v lektorské a konzultační činnosti zaměřené na požadavky řízení speciálních procesů, dokumentace a technické dokumentace- výkresů.
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
Doplňkové informace
- Doba trvání kurzu
- 11 dní - čtyři moduly - 3 dny, 2 dny, 3 dny a 3 dny
- Odborný garant
- Ing. Bohumil Čipera
- Forma ukončení
- Účastník při splnění minimálně 80 % docházky a úspěšném složení závěrečného testu obdrží osvědčení o absolvování kurzu.
- Bližší informace
Chcete kurz připravit na míru? Ozvěte se nám