VDA - Automotive Core Tools pro auditory
Termíny
Cíle a přínosy
Účastníci si zlepší své odborné kompetence a prohloubí své znalosti na základě typických situací v průběhu auditu týkajících se metod kvality, a to s důrazem na jejich efektivní využití. Jádrem kurzu je posouzení správného využití metod po odborné stránce a posouzení typických konkrétních situací.
Kurz je zaměřen na kvalifikované auditory procesu VDA 6.3, kteří chtějí zažádat o prodloužení kvalifikace a budoucí auditory procesů VDA 6.3 a systémové auditory IATF s potřebou kvalifikace.
Obsah
- Pokročilé plánování kvality - Zajišťování stupňů zralosti pro nové díly
- FMEA a zvláštní charakteristiky
- Analýza systému měření (MSA)
- Statistická regulace procesu (SPC)
- Schvalování výrobního procesu a produktu (VDA 2)
- Plán kontroly a řízení
- 8D
Předpoklady pro účast
Účast na kurzu vyžaduje dobrou znalost Automotive Core Tools. Při přípravě na účast na kurzu se doporučuje osvěžit si znalosti metod uvedených v obsahu kurzu.
Ing. Lukáš Domin
Vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Pracoval v dodavatelské, procesní a zákaznické kvalitě v automobilovém průmyslu. Od roku 2010 je OSVČ. V ČSJ působí jako lektor především v licenčních kurzech VDA QMC.
Bc. Jaroslav Másilko, M.Eng.
V oblasti kvality a managementu kvality pracuje nepřetržitě od roku 2000. Nejprve jako inženýr kvality u společnosti Bosch Diesel s.r.o. Jihlava, a od roku 2011 jako auditor procesu VDA6.3, speciálních procesů CQI9, 11 a 15, společenské odpovědnosti RSCI a systému managementu kvality IATF 16949, zároveň také jako audit koordinátor EMEA, governance auditor WW a witness auditor v centrálním oddělení kvality Robert Bosch GmbH Stuttgart. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně obor technologie tváření a vysokou školu Wismar – Německo obor management kvality v dodavatelském řetězci automobilového průmyslu. S VDA QMC spolupracuje při vytváření nových, nebo přepracovaných publikací v rámci pracovních skupin. Jako lektor licenčních kurzů VDA QMC pro ČSJ působí od roku 2017.
Ing. Jan Matuský
Vystudoval VŠ s oborovým zaměřením na konstrukci strojů a pružných výrobních systémů. Pracoval jako konstruktér vývoje CNC obráběcích strojů a přípravků v ZPS Zlín. Působil jako odborný asistent FS TU v Liberci na katedře obrábění a montáže kde byl také členem Akademického senátu FS TUL. Pracoval jako poradce a konzultant průmyslového inženýrství v IPI Liberec. Zabýval se vedením řešitelů diplomových prací a také řešitelů závěrečných prací k personální certifikaci manažera kvality QM. Ve výrobních organizacích vedl týmy při zavádění systémů řízení, štíhlé výroby, projektů pro plánování kvality nových projektů, projektů zlepšování Six Sigma a rozvoje dodavatelů. Ve svém profesním životě zastával funkci člena Vědecké rady ČMI, byl vedoucím Odborné skupiny metrologie při ČSJ, auditorem QMS, TE speciálních technologií a auditorem procesu podle VDA 6.3, posuzovatelem COSM ČIA a je členem Dozorčí rady ČSJ. Lektorem ČSJ je od roku 1995.
Ing. Michal Jančok
Vystudoval Slovenskou Technickou Univerzitu, Materiálově Technologickou fakultu v Trnavě, obor inženýrství kvality produkce. V oblasti kvality a managementu kvality pracuje nepřetržitě od roku 2000. Od roku 2007 je rovněž certifikační auditor IATF 16949.
S Českou společností pro jakost spolupracuje jako lektor od roku 2014. Vede školení převážně na Slovensku. Zaměřuje se na licenční školení VDA QMC - VDA 6.3 procesní audit, VDA 6.5 - produktový audit, PSCR – Zmocněnec pro bezpečnost a shodu produktu a ACT - Automotive Core Tools pro systémové auditory a auditory procesu.
Mgr. Roman Brziak
Vystudoval Fakultu Matematiky a Fyziky na Komenského univerzitě v Bratislavě s vedlejší specializací Numerická matematika. V oblasti managementu kvality, zejména v automobilovém průmyslu, působí nepřetržitě od roku 2000. Pracoval na pozicích inženýr kvality, procesní inženýr, řízení dodavatelské kvality (SQA, SDE). Pracoval na zavádění systémů řízení jakosti dle ISO9001, QS9000, VDA 6.1, ISO/TS16949, IATF16949.
Pro Českou společnost pro jakost pracuje jako externí lektor (licencované školení VDA 6.3).
Bc. Zuzana Krčmaříková
Vystudovala Škoda Auto Vysoká škola, zaměření na kvalitu a logistiku a řízení lidských zdrojů. V oblasti automobilového průmyslu se pohybuje od roku 1997. Největší část své kariéry strávila na pozicích Quality Managera u významných světových Tier 1 dodavatelů téměř všech výrobců automobilů. V roce 2019 se rozhodla pro nové zaměření a doplnila si několik auditorských kvalifikací. Kromě lektorství zaměřené na licenční kurzy VDA QMC a další kurzy k tématům systémů řízení kvality je plně kvalifikovanou certifikační auditorkou IATF 16949 a dále také ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001. Ve svých kurzech se snaží propojovat zkušenosti získané z dodavatelské sféry a zároveň z tzv. třetí strany, z nezávislých auditů a bývá velmi pozitivně hodnocena právě pro přenos praktických zkušeností ke všem kurzům. Lektorkou ČSJ je od roku 2017 a mezi její hlavní témata patří Specifické požadavky OEM (CSR), dále Uvolnění výrobního procesu a produktu, PSCR Zmocněnec za bezpečnost a shodu produktu a dále i např. ACT Automotive Core Tools pro auditory.
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
ČSJ Praha
Novotného lávka 200/5110 00 Praha 1
Doplňkové informace
Informace pro konání in-house
Maximální možný počet účastníků na kurzu je 12.
- Doba trvání kurzu
- 2 dny
- Forma ukončení
- Účastník při splnění minimálně 80 % docházky a úspěšném složení závěrečného testu obdrží osvědčení VDA QMC o kvalifikaci.
- Doporučení
- Kurz je doporučen zájemcům o certifikaci/recertifikaci VDA 6.3 a IATF 1. a 2. stranou jako cesta ke splnění požadavků na kvalifikaci v oblasti Automotive Core Tools.
- Bližší informace
Chcete kurz připravit na míru? Ozvěte se nám